Partajeaza

Un bărbat de 38 de ani din Craiova a fost reținut de polițiști după ce a fost prins de două ori în aceeași seară conducând sub influența alcoolului, deși avea permisul suspendat.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/F0a5_2gz5Fc?si=L-6zZZSApZqVdyhh” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” referrerpolicy=”strict-origin-when-cross-origin” allowfullscreen></iframe>

Primul incident s-a petrecut pe 21 martie, pe strada Pașcani, unde polițiștii Secției 5 l-au oprit pentru un control. Aparatul etilotest a arătat o alcoolemie de 0,83 mg/l alcool pur în aerul expirat, anunță Gazeta de Sud.

Cu toate acestea, bărbatul a urcat din nou la volan câteva ore mai târziu, fiind descoperit de această dată pe strada Dâmbovița, la ora 23.00. De data aceasta, etilotestul a indicat o valoare de 0,47 mg/l.

În ambele cazuri, polițiștii au constatat că acesta conducea fără permis, dreptul său fiind suspendat.

Ulterior, bărbatul a fost dus la spital pentru prelevarea de probe biologice, necesare stabilirii exacte a alcoolemiei. Conform Gazeta de Sud, sub coordonarea procurorului de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova, acesta a fost reținut pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Dolj.

Citește articolul complet

By

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *